8.-9. června 2019

Zahrada prozatím není přihlášena.

Zámek Kačina

otevřeno pouze v sezóně
neděle:
9 - 17 hod.

Dopravní spojení:
autem po vlastní ose (pozor - je uzavřen Malínský most mezi Kutnou Horou a Novými Dvory), vlakem do Kutné Hory hlavní nádraží a poté pěšky

parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
občerstvení
obchod

Plakát ve formátu A3

ikona Pozvánka

lokalita:
Svatý Mikuláš , Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
historický park
adresa:
Zámek Kačina, Svatý Mikuláš 51, 284 01 Kutná Hora
kontaktní osoba:
Alena Štecherová, ředitelka
e-mail:
oficiální web:

Popis

Anglický krajinářský park, založený r. 1789 Janem Rudolfem Chotkem, stavitelem empírového zámku Kačina, dle plánů slavného vídeňského botanika Jacquina. Park prošel v letech 2011 - 12 celkovou regenerací, je národní kulturní a přírodní památkou.

Doprovodné akce

Program Víkendu otevřených zahrad na zámku Neděle 10.6. 2018 (!Upozorňujeme, že v sobotu 9.6. je zámek i park pro veřejnost uzavřen, děkujeme za pochopení) Komentované prohlídky parku Zámek připravil dvě speciální komentované prohlídky vedené dr. Pavlem Novákem. První se věnuje exotickým a domácím stromům v zámeckém parku (začíná v 14,00). Druhá se věnuje zaniklým stavbám v parku (od 15,00). Komentované prohlídky doplní program pro děti v zámecké Učebně v lese (od 17,00). Divadlo Program doplní inscenace slovenské divadelní skupiny Teatro Orlus s názvem Vôňa lupeňov. Hra představí životní příběh hraběnky Marie Henrietty Chotkové, členky uherské větve rodiny Chotků a především zakladatelky největšího evropského rozária (taneční sál zámku, pozor až v 18,00). Mimo akcí v rámci Víkendu otevřených zahrad můžete navštívit i představení olomouckého souboru Ensemble Damian, který v klasicistním zámeckém divadle uvede dvě barokní serenaty F.A. Míči (zámecké divadlo, 18,00). Vstupné 100 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 250 Kč, děti do 6 let 25 Kč. Vstupenka na divadelní představení v zámeckém divadle (Ensemble Damian) od 18:00 je 200 Kč. Těšíme se na Vaši návštěvuVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM