12.-13. června 2021

Panská zahrada Tvrze Divice

otevřeno pouze v sezóně

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
od 14:00 do 20:00

Dopravní spojení:


Další informace:
parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
WC
občerstvení
obchod

Plakát ve formátu A3

ikona Pozvánka 2021

lokalita:
Divice, Ústecký kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Tvrz Divice, Divice 1
kontaktní osoba:
František Řiský
e-mail:
oficiální web:

Popis

Panská zahrada se rozprostírá v těsné blízkosti tvrze. Její život i vzhled se společně s ubíhajícím časem měnily. Ještě v roce 2016 byla neprostupně zarostlá křovím. Dnes se vám však otevírá ve své nejčistší kráse. Panská zahrada je rozdělena na tři části – starý jabloňový sad, rybník nazývaný Louže s okolní parkovou úpravou a obnovované remízky, kde vzniká pivoňková minifarma. Na jaře zahrada vykvétá tisíci květů jarních cibulovin v hrušňové louce u rybníka, později dominují hortenzie, růže a letní sasanky komponované do přírodní scenérie.

Doprovodné akce

Otevřen bude celý venkovní areál tvrze – hlavní nádvoří, zahrádka našeho hostince i Panská zahrada. V tuto sobotu se budou mimořádně konat i komentované procházky po tvrzi, a to ve dvou časech, v 15:00 a v 17:00, během kterých spolu s námi odhalíte nejen historii tvrze, ale rovněž nejedno její tajemství.
Pokud si budete chtít odvézt něco, co nebude mít každý z vašeho okolí, originální dárek nebo jen nevšední suvenýr z výletu, naše soukromá minigalerie Ateliér a její designové předměty pro vás budou tím pravým. V Ateliéru budou vystaveny akvarely herečky Jany Krausové, inspirované Panskou zahradou.
Celý den vyvrcholí koncertem Radky Fišarové - Ničeho nelituji - Pocta Édith Piaf v Barokní maštali od 20 hodin.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM