12.-13. června 2021

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska

otevřeno po celý rok

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
10:30-18:00

Dopravní spojení:
stanice Palmovka, tramvaje č. 3, 5, 10, 24, 8, 14, 25, 36, Metro B


Další informace:
parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Praha 8, Praha kraj, Česká republika
typ objektu:
komunitní zahrada
adresa:
Nad Kotlaskou I., Praha 8 - Libeň
kontaktní osoba:
Ing. Kristina Kadlecová
e-mail:
oficiální web:

Popis

Komunitní centrum a zahrada Kotlaska je volně přístupný prostor k setkávání a trávení volného času pro obyvatele nejen Prahy 8. Zahrada se nachází v lokalitě původní "nouzové" kolonie Na Kotlasce, v klidné části pražské Libně. Původně ovocný sad byl nechán po několik desetiletí opuštěný a zanedbaný. Od roku 2016 se o prostor o rozloze více než 3000m začala starat nezisková organizace RUBIKON Centrum. RUBIKON Centrum pomáhá lidem překročit jejich trestní minulost a poskytuje jim služby v oblasti dluhového i pracovního poradenství. Podporuje je na jejich cestě zpět do společnosti a v odpovědnosti k sobě, rodině i okolí. Klienti Rubikonu v zahradě získávají nové dovednosti (zahradničení, údržba) a především zázemí a jistotu do další fáze jejich života na svobodě. Po absolvování tzv. pracovního tréninku mají klienti vyšší šanci uspět na trhu práce. Na zahradě se potkávají různé sociální skupiny v neformálním prostředí staré zahrady přírodního stylu, kde mohou volně rozvíjet vztahy i dovednosti. V centru i na zahradě jsou pořádány workshopy a kurzy zaměřené od zahradničení přes vaření, jógu až po komunikační dovednosti. Členové komunity mají k dispozici záhonky, kde mohou pěstovat zeleninu a celou zahradu včetně dětského hřiště. Zahrada je v otvíracích hodinách volně přístupná veřejnosti.

Doprovodné akce

Od 8:00 do 10:30 bude v zahradě probíhat workshop KOSENÍ a MULČOVÁNÍ se snídaní v trávě.
Workshopy na sebe navazují, a je možné zúčastnit se obou nebo jen jednoho z nich.
8,00 kosení
9,30 mulčovaní
V pauze mezi workshopy plánujeme společnou snídani od 9,00-9,30 (případně dále), každý donese něco na společný stůl a my se postaráme o kávu a čaj.
Workshopy budou praktické s ukázkou a nácvikem správné techniky kosení a prostorem na dotazy.
Příspěvek je dobrovolný.
Přihlášení do 10.6. na: kotlaska@rubikoncentrum.czVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM