12.-13. června 2021

Ekozámeček Stroupeček

otevřeno po celý rok

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
pátek:
po domluvě předem - argondia@seznam.cz nebo 775 062 031
sobota:
10:00-18:00
neděle:
po domluvě předem - argondia@seznam.cz nebo 775 062 031

Dopravní spojení:
Samota u lesa, lze přijet autem. O víkendu do nejbližší vesnice nejezdí ani jeden autobus. Po domluvě předem pro vás můžeme přijet do Žatce.


Další informace:
hledáme dobrovolníka
parkoviště pro auta
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Žiželice (438 01), Ústecký kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Přívlaky 22, Žiželice, 438 01 (POZOR: V ČR jsou 2 Žiželice, naše jsou u Žatce)
kontaktní osoba:
Miroslav Pauček
e-mail:
oficiální web:

Popis

Jsme rozvíjející se komunita, která před lety začala pečovat o rozpadající se zemědělskou usedlost z 13. století a přilehlý zanedbaný park s 500 let starými památnými duby. Nacházíme tu způsob jak stavení opravovat s použitím recyklovaných materiálů a jak s minimem peněz a nekonzumními životními nároky žít pěstováním vlastního jídla co nejsoběstačněji v souladu s přírodou. A současně s humorem, láskou k moudrosti a špetkou umění tvoříme alternativní oduševnělý experimentální prostor k seberealizaci.

Doprovodné akce

V sobotu 12.6. bude komentovaná prohlídka od 14:00 dlouhá zhruba dvě hodiny a následně volná diskuse. Doporučujeme přijet čtvrt hodiny před začátkem komentované prohlídky, abyste nás nemuseli hledat po rozlehlém okolí.

Bude zajištěné skromné pohoštění, příspěvek je dobrovolný.

Pokud nám někdo chce pomoct, nebo se ubytovat, lze se domluvit individuálně. Ubytování je možné v apartmánu s teplou vodou a kuchyňkou, ve spacáku, ve stanu, v maringotce... Vše je na dohodě.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM