12.-13. června 2021

Školní farma Magic Hill

otevřeno pouze v sezóně

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
14-18hod
neděle:
14-18hod

Dopravní spojení:
pěšky od vlakové stanice Světice (15 min), na kole po cyklostezce Kolovraty-Mnichovice, autem (počet parkovacích míst je omezen), mapa na webu


Další informace:
parkoviště pro auta
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Otice , Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
školní zahrada
adresa:
Otice u Světic
kontaktní osoba:
Martin Oliva; průvodce na farmě: Markéta Strouhalová
e-mail:
oficiální web:

Popis

Od jara 2019 provozujeme v obci Otice školní farmu. Na pozemku o rozloze cca 2 ha jsme vybudovali venkovní učebnu, záhony s plodinami, zázemí pro výuku v přírodě, příbytky pro drobná domácí zvířata, která na farmě chováme a pastviny pro ně. Naší snahou je obohatit vzdělávací koncept o přírodně-poznávací větev, a to s cílem probudit v dětech zájem o přírodu, přinést do školy reálnou zkušenost s tím, jak se zakládá a co obnáší péče o zahradu, jak pěstovat plodiny od semínka až po sklizeň, jaká jsou tradiční domácí zvířata, jak se o ně starat, jaká je v přírodě symbióza a v neposlední řadě vést děti i k praktickým dovednostem, které získají při údržbě zahrady, při péči o rostliny a zvířata. Chceme děti vést k úctě k přírodě a jejím produktům, ale také podporovat pracovní návyky, manuální zručnost, trpělivost a v neposlední řadě i respekt k lidské práci. Farma je zároveň certifikována jako Ukázkový permakulturní projekt.

Doprovodné akce

Kromě komentované prohlídky celé farmy můžete vyzkoušet bosochodník, spočítat slepice, nakrmit ovečky a kozlíky, pohladit kravku (když se nechá) a pro větší děti určitě budeme mít připravenu vědomostní zábavnou pátračku a pro ty nejmenší máme obrovské pískoviště a malé hřiště. Vše ostatní bude překvapením :-)Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM