12.-13. června 2021

Botanická zahrada a Rozárium Výstaviště Flora Olomouc, a. s.

otevřeno pouze v sezóně

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
pátek:
9:30-18:00
sobota:
9:30-18:00 komentovaná prohlídka v 11:00 a 14:00
neděle:
9:30-18:00 komentované prohlídky v 11:00 a 14:00

Dopravní spojení:
Tramvajová zastávka Žižkovo náměstí nebo Envelopa


Další informace:
hledáme dobrovolníka
vhodné pro vozíčkáře
vhodné s dětmi
WC
občerstvení
lokalita:
Olomouc, Olomoucký kraj, Česká republika
typ objektu:
botanická zahrada, arboretum
adresa:
vstup z ulice 17. listopadu nebo Bezručových sadů.
kontaktní osoba:
Jiří Malaska
e-mail:
oficiální web:

Popis

Botanická zahrada a Rozárium Výstaviště Flora Olomouc, a. s. nabízí možnost poučení, vzdělání, ale také relaxace uprostřed přírody. Zelená oáza uprostřed města se rozprostírá na ploše asi 7,5 ha v Bezručových sadech na levém břehu Mlýnského potoka. Areál se specifickým krajinářským pojetím, s odpočinkovými a naučnými zákoutími skýtající neopakovatelné průhledy na historické jádro hanácké metropole. Součástí je i alpinium umístěné na terase pevnostního valu. Unikátní zrekonstruované rozárium nabízí voňavou procházku mezi několika stovkami různých druhů královny květin. Zajímavá je Zahrada smyslů nejen pro nevidomé, slabozraké a dětské návštěvníky. Poutavé jsou expozice jarní a letní flory a stálá expozice travin. Vše si můžete prohlédnout od jara do podzimu.

Doprovodné akce

V sobotu i v neděli v 11:00 a 14:00 proběhnou zdarma cca hodinové komentované prohlídky s odborníkem.

V botanické zahradě jsou k dispozici obří dřevěné šachy, pétanque, malování křídou na asfalt, létající talíře či badmintonové pálky. Děti zaujmou dětská hřiště, dále si mohou vyzkoušet své znalosti z poznávání dřeva některých stromů, zahrát si na dřevěný xylofon. Zajímavá jsou i zastavení u hmyzího hotelu a broukoviště.

Do botanické zahrady si mohou děti přijít zahrát naučné hry „Za tajemstvím rostlin“ a „Za živočichy botanické zahrady“, u kterých se dozví zajímavé informace o rostlinách a živočiších.

V Rozáriu i v Botanické zahradě si můžete rezervovat grilování.

GPS 49°35'33.5"N 17°15'46.5"E, vstup z ulice 17. listopadu nebo Bezručových sadů.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM