8.-9. června 2019

Zahrada Na Roubence

neděle:
14 hod., 17 hod.

Dopravní spojení:
Kromě auta a pěšky, MHD autobusy ČSAD z Plzně, terminál Hlavní nádraží.

lokalita:
Tymákov , Plzeňský kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Tymákov 7, 332 01 Tymákov
kontaktní osoba:
Tereza Vágnerová
e-mail:
oficiální web:

Popis

Přírodní zahrada venkovského stylu u roubené chalupy z roku 1813. Zahrada je přirozeně rozdělena domem na dvě části, odpočinkovou a užitkovou část za domem. Staré vzrostlé jabloně tvoří příjemný prostor pro posezení a bohatou úrodu plodů každým rokem, jsou útočištěm řady druhů ptáků. Zachovány jsou staré odrůdy jedlých keřů a vznikl zde trvalkový záhon jako z doby našich babiček. Užitková zahrada je divoká symbióza bylinkových a zeleninových záhonů, jedlých keřů. Co na zahradě vyroste je pro majitelku a její přátele zdrojem zdravého jídla. Plody zahrady jsou nezbytným základem pro vlastní výrobu dalších produktů, např. bylinkové sirupy, medy, čaje a bylinnou přírodní kosmetiku. kosmetika.

Doprovodné akce

Komentovaná prohlídka, vzájemné sdílení a výměna zkušeností společných témat (přírodní zahrady, přírodním stavitelství, soběstačnost, bylinky a kosmetika aj.). Možnost koupit si produkty ze zahrady Na Roubence, např. bylinné sirupy, čaje nebo bylinnou kosmetiku, sazeničky.
Prosím, rezervujte se předem: Tereza Vágnerová, naroubence@gmail.comVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM