8.-9. června 2019

Vlčí zahrada

pátek:
od 10:00 do 17:00
sobota:
od 10:00 do 17:00
neděle:
od 10:00 do 17:00

Dopravní spojení:
Dopravní spojení je možné pouze autobusem z Jeseníku na trase Lipová lázně - Vápenná - Žulová - Skorošice...spojení jsou, ve večerních hodinách o víkendech, značně omezená.

hledáme dobrovolníka
parkoviště pro auta
vstup se psem
vhodné s dětmi
občerstvení
obchod
lokalita:
Vlčice, Olomoucký kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
kontaktní osoba:
Jakub Ivan
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahrada se nachází v obci Vlčice v podhůří Rychlebských hor. Jedná se o soukromý objekt, kde pěstuji přírodní cestou a zohledňujíc všechny vazby přírody. Zahrada je v prostorách bývalé zámecké zahrady, která sloužila panství na zámku, který je opodál. Navíc, když opomeneme bývalé JZD, zahrada leží na krásném místě z bohatou faunou i florou. Spolu se statkem leží ve středu zámeckého parku, kdy jeden je opečováván spíše intenzivně a jsou zde nově vysazovány byliny, stromy a květiny. Kdežto v druhé polovině se nezasahuje a je spíše lesovitého charakteru, který tvoří důležitý biotop. Jsou zde i staré ovocné stromy. Mé samotné pěstování je zde čtvrtým rokem. Pěstuji zeleninu všech druhů, prapůvodů, barev a chutí, k tomu také byliny a květiny, luštěniny a další. Aplikuji zde částečně biodynamické zemědělství, bezorebně, spoluprací a permakulturní filozofií, snažím se o potravinové samozásobitelství, které také zahrnuje semenářskou činnost.

Doprovodné akce

Vysvětlení teorie a praxe, názorné ukázky, poznávání plodin a semenáčků, zapojení se do činností, semenaření atd...Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM