8.-9. června 2019

Škola da Vinci

neděle:
10-17h

Dopravní spojení:
bus 331/ 333 z metra Kačerov, nebo bus 341 z Obchodního náměstí v Modřanech, zastávka Dolní Břežany, obecní úřad

parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Dolní Břežany, Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
školní zahrada
adresa:
Na drahách 20
kontaktní osoba:
Marlena Kopecká
e-mail:
oficiální web:

Popis

Současná podoba školní zahrady vznikla celkovou rekostrukcí původních rovinatých zatravněných zahrad a sadů v roce 2015-2016, při dostavbě nových budov školy pro 2. stupeň a gymnázium. Členitá zahrada splňuje kritéria Přírodních zahrad a je využívána celoročně k relaxaci, hrám, sportování, výuce, bádání, tvoření, pěstování, školním kulturním akcím, společnému setkávání dětí i dospělých. Součástí zahrady jsou terasy před jídelnou a budovou prvního stupně, propojující vnitřní a venkovní prostory areálu, vodní svět s okrasnými jezírky (retenční nádrž pro dešťovou vodu), s dřevěným molem, kaskádovým vodopádem a plážovým pískovištěm s vodními herními prvky, stupňovité kamenné fórum s dřevěnou palubou jeviště a vánočním stromem, herní část s přírodními prolézačkami, houpačkami, trampolínami, posilovnou a tunelem, kopec s rozhlednou, víceúčelové sportoviště se skalním světem - (gabionové ještěrkoviště), relaxační část u kvetoucího poldru a mokřadu s dřevěným mostkem a velkou zvonkohrou, ovocné stromy a keře, pěstební záhony (bylinkový, zeleninový a květinový), kompost, přírodní fórum s ohništěm, zelenou terénní vlnou oddělená školková část s řadou herních prvků pro nejmenší, s velkým pískovištěm i hmyzím hotelem. K celku zahrady patří také ostrůvek s lípou před hlavním vchodem, předzahrádka MŠ a zelené střechy všech nových budov školy, spolu s podzemní retenční nádrží na dešťovou vodu. Otevřená školní kavárna Caffinci s nabídkou drobného domácího občerstvení.

Doprovodné akce

Otevřená školní kavárna Caffinci s nabídkou drobného domácího občerstvení. Ochutnávka teplých i studených bylinkových nápojů z našich záhonků, komentovaná prohlídka, možnost využití různých prvků zahrady, volné tvoření.

* možnost svobodně si v zahradě zarelaxovat, pohrát si, užít zahradní herní prvky, ...a nebo si třeba udělat vlastní obědový piknik :)
* občerstvení ve školní kavárně Caffinci s domácími dobrotami
* ochutnávka bylinkových nápojů ze školních záhonků od žáků školy
* komentovaná prohlídka
* sousedské setkání u kávičky
* koutek s dřevěnými eko-hrami vyrobenými dětmi z MŠ
* výstavka z projektu "Včelaření"
* fotovýstavka z projektu "Fotografujeme přírodu"
* směnárna přebytečných sazenic
* prodej hand-made eko- recy- výrobků
* prezentace školního Ekotýmu (v regionálním infocentru)Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM