8.-9. června 2019

Zámecká zahrada v Mikulově

otevřeno po celý rok
pátek:
neomezeně
sobota:
neomezeně
neděle:
neomezeně

Dopravní spojení:

hledáme dobrovolníka
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Mikulov, Jihomoravský kraj, Česká republika
typ objektu:
historická zahrada
adresa:
Zámek 1/4
kontaktní osoba:
Adam Knotek, Regionální muzeum v Mikulově
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahrada, založená na přelomu 16. a 17. století rodem Dietrichsteinů, byla v průběhu následujících staletí rozšiřována v soustavu teras, položených v různých výškových úrovních po obvodu Zámeckého kopce. Zahrada měla nejrůznější podoby, po 2. světové válce však dlouhodobě chátrala. V roce 2016 došlo ke kompletní rekonstrukci podle návrhu renomovaného zahradního architekta Ivara Otruby. Zahrada je nyní upravena do podoby raně barokní zahrady s mnoha zákoutími. Na své si přijdou nejenom milovníci historie, ale také milovníci růží či zájemci z řad botaniky. Na západní terase se totiž nachází růžová a botanická zahrada, která bude v červnu v plném květu a fandové botaniky zde najdou i několik středomořských druhů rostlin. Botanické záhony s informačními cedulkami pak prezentují hlavně divoké a chráněné rostliny pálavských bradel.

Doprovodné akce

Doprovodné akce:
Speciálně pro tento víkend bude otevřený jinak nepřístupný sál "Sala terrena" s barokními freskami. Kromě drobného občerstvení a nabídky lokální řemeslné výroby se můžete těšit na:
*
- zdarma komentované prohlídky zahradou (sobota, neděle, od 11 hod, 13 hod a 15 hod; sraz na čestném nádvoří; skupiny o 15 a více lidech se mohou domluvit individuálně) *
- komentované ukázky vazeb barokních kytic pod vedením předního českého floristy Slávka Rabušice. (sobota odpoledne od 13:00) *
- další drobné aktivity pro děti i dospělé včetně šifrovací hry, která vás provede všemi zákoutími zahrady *
- v botanické a růžové zahradě bude otevřen jinak nepřístupný pozůstatek původně židovského sklepa *

Zahrada se v tento víkend zároveň stane jedním z míst konání programu 58. Zlín Film Festivalu. Program blíže na www.zlinfest.cz.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM