12.-13. června 2021

Zámek Kozel

otevřeno po celý rok

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
8:00-20:00
neděle:
8:00-20:00

Dopravní spojení:
Autem - parkoviště v obci Šťáhlavice, i v areálu zámku Kozel; Autobusem - z Plzně, výstup na zastávce Šťáhlavice - Kozel rozcestí; Vlakem - výstup ve stanici Šťáhlavy, příjemný 2 km dlouhý pěší přesun Hraběcí alejí až k zámku Kozel


Další informace:
parkoviště pro auta
vstup se psem
WC
občerstvení
lokalita:
Šťáhlavy, Plzeňský kraj, Česká republika
typ objektu:
historický park
adresa:
zámek Kozel - Šťáhlavy č.p. 67, 332 03 Šťáhlavy
kontaktní osoba:
Bc. Jan Polívka
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zámecký park získal základ své dnešní podoby ve druhé polovině 19. století. Podobu mu vtiskl geniální zahradník a amatérský archeolog František Xaver Franz. Na zdejším potoce vytvořil 4 kaskádovitá jezírka a terén modeloval tak, že se jeho návštěvníkům v každém místě parku otevře úplně jiný průhled parkem i jeho okolím. V parku jsou k vidění různé exotické, ale i tuzemské dřeviny. V období května a června park hraje barvami kvetoucích azalek, četných růží a proslulých rododendronů. Nenechte si také ujít kvetoucí raritu liliovník tulipánokvětý.

Doprovodné akce

V rámci víkendu otevřených zahrad proběhnou komentované prohlídky zámeckého parku. Zakončeny budou návštěvou zámeckého skleníku. Prohlídky budou probíhat v sobotu a v neděli, vždy v 11, 13 a v 15 hodin. Všechny prohlídky se uskuteční v režii vedoucí oddělení péče a údržby parku Ing. Kristýny Tomanové.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM