12.-13. června 2021

Zahrada "U Tatíčků Družec"


Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
pátek:
14.00 - 17.00
sobota:
9.00 - 17.00
neděle:
9.00 - 14.00

Dopravní spojení:
Autobusem ze Zličína na zastávku Družec Náves a potéÉ 200m pěšmo směr Bratronice. Autem - Bílé Hora - Velká Dobrá - Družec. Zaparkovat Na Návsi a pěšmo 200 m směr Bratronice


Další informace:
lokalita:
Družec, Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
soukromá zahrada
adresa:
Družec Jižní 271
kontaktní osoba:
manželé Jana a Miroslav Tatíčkovi
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahrada se nachází na hranici CHKO Křivoklát, 6 km západně od Unhoště, ve Družci, u domu č.p. 271. Zahrada včetně domu má plochu cca 2 500 m2, z čehož více než 1 000 m2 zaujímá skalka. Kromě skalky tu jsou rašeliniště, poušť, suťoviště, speciální plochy pro lomikameny ze subsekce Porophyllum, hajní partie, vřesoviště či skupiny japonských azalek. Na zahradě je pěstováno více než 1 000 druhů a kultivarů dřevíček a trvalek. Na požádání můžeme zaslat mailem aktuální seznam pěstovaných rostlin. S příběhem o vzniku zahrady je možné se seznámit na adrese: www.skalnicky.cz . Odkaz je až úplně dole ve středním zeleném sloupci a povídání je volně ke stažení. K návštěvě naší zahrady máme po špatných zkušeností z minulosti jedinou podmínku: u nás platí zákaz vstupu psů (ale i jiných zvířat) na zahradu, a to i na vodítku. Věřte, že pro to máme skutečně pádné důvody, i když sami proti pejskům nic nemáme. Naši zahradu můžete mimo oficiální termín „Víkendu otevřených zahrad“ navštívit kdykoli, ale návštěvu je třeba předem dohodnout, a to pouze mailem (mirtat@centrum.cz). Maximální počet návštěvníků na zahradě je 45 osob. Více se najednou na zahradu nevejde. Vyhrazujeme si proto právo dočasně omezit počet návštěvníků.

Doprovodné akce

Využíváme tak situaci, že ten protivný „kovid“ jakž takž ustupuje a my se můžeme po čase zase společně setkat. Jelikož však opatrnosti není nikdy dost a my ze sebe nebudeme dělat zbytečné hrdiny, tak si Vás dovolujeme upozornit, že když se Vás na zahradě (kde je ve skalce místa jak v hodinkách) sejde více než deset osob, a nebo se vytvoří diskutující skupinka při prohlídce s výkladem, tak si vzájemně nasadíme respirátory.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM