8.-9. června 2019

Zahrada u Tatíčků ve Družci

sobota:
9.30 - 17 00 hod
neděle:
9.30 - 14.00 hod

Dopravní spojení:
automobilem po dálnici R6 do Velké Dobré a dále cca 4 km do Družce (z Bílé Hory 21 km), na kole ze stanice metra Zličín přes Unhošť, cca 23 km po vedlejších silnicích a autobusem ze stanice Hradčanská do Velké Dobré a asi 2 km pěšky. Po dohodě plánek cest

Plakát ve formátu A3

ikona Zahrada u Tatíčků Družec

lokalita:
Družec, Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
soukromá zahrada
adresa:
Družec Jižní 271
kontaktní osoba:
Jana a Miroslav Tatíčkovi
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahrada u rodinného domu se skalkou o ploš cca 1 200m2. Zahrada s příběhem (volně ke stažení na www.skalnicky.cz - v prostředním zeleném sloupci na titulní straně až úplně dole - 100 stran textu a fotografií). Pěstováno cca 1 000 druhů rostlin. Kromě samostatné klasické buližníkové skalky jsou zde sekce pouště (mexické yucy atp.) rašeliniště, samostaná pěnovcová část s lomikameny sekce porphyrion subsexe porophyllum (více než 100 druhů a kultivarů), na 50 druhů a kultivarů lýkovců, ale i část užitkové zahrady atp. To celé na ploše cca 2 500m2 včetně volně navazujícího a začleněného obecního pozemku. K dispozice je index pěstovaných rostlin v tištěné podobě k nahlédnutí, v elektronické ke stažení.

Doprovodné akce

Prohlídka zahrady s výkladem. Vstup bez psů. Našim kočičkám by se to totiž nelíbilo. Návštěvu rodin s dětmi doporučujeme dohodnout předem, abychom se mohli připravit. Zahrada není vhodná pro hromadné návštěvy dětí. Prostě tu droboť neuhlídáte a škody pak jsou nevratné. Maximální počet osob na zahradě je cca 30, ale již jsme několikrát zvládli i autobusový zájezd. Vstup bez poplatku. Vaše radost je i naší radostí.
Ve dnech "Víkendu otevřených zahrad" bude možnost přístupu na zahradu bez ohlášení. V jiných dnech je nutné návštěvu předem dohodnout mailem mirtat@centrum.cz.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM