8.-9. června 2019

Zahrada prozatím není přihlášena.

státní zámek Kynžvart

otevřeno pouze v sezóně
sobota:
9:00 - 16:00
neděle:
9:00 - 16:00

Dopravní spojení:
Vlakem do zastávky Lázně Kynžvart vzdálené od zámku cca. 2 km, autobusem do zastávky Lázně Kynžvart - zámek (200m od zámku). Zámek je přístupný i autem a u zámku je k dispozici placené parkoviště.

parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
občerstvení
obchod
lokalita:
Lázně Kynžvart, Karlovarský kraj, Česká republika
typ objektu:
historický park
adresa:
Státní zámek Kynžvart 354 91 Lázně Kynžvart
kontaktní osoba:
kastelán Ing. Ondřej Cink
e-mail:
oficiální web:

Popis

Kynžvartský zámecký park se rozkládá kolem zámku jehož nejslavnějším majitelem byl jeden z nejslavnějších politiků své doby kníže Klement Metternich. Jedná se o jeden z kynžvartských skvostů. Rozsáhlý anglický park založil slavný vídeňský dvorní zahradník Riedl v době empírové přestavby zámku. Toto nádherné krajinářské dílo patří mezi největší zámecké parky v České republice. Rozkládá se na opravdu velké ploše 265 ha a nachází se v něm řada různých historických a romantických staveb. Park je volně přístupný celý rok a je možné jej během jarních a letních měsíců navštívit i v komentované prohlídce "Pod korunami stromů". V rámci "Víkendu otevřených zahrad" správa zámku připravuje otevření několika komentovaných prohlídek trvajících hodinu po celý víkend a pouze v neděli 10. června 2018 bude možno navštívit od 11:00 speciální prohlídku vzácných dřevin parku vedenou vedoucím přírodovědného oddělení a kurátorem sbírek Muzea Sokolov panem RNDr. Jaroslavem Michálkem. Prohlídka bude trvat 3 - 4 hodiny. Tímto všechny zveme nejen do našeho parku a věříme, že uspokojíme Váš hlad jak po přírodních a historických zajímavostech, tak po odpočinku a klidu.

Doprovodné akce

Prohlídky Zámeckých interiérů Metternichů a prohlídky Muzea a slavného kabinetu Kuriozit. více informací na https://www.zamek-kynzvart.eu/cs/akce/32583-vikend-otevrenych-zahrad-v-kynzvartskem-zameckem-parkuVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM