8.-9. června 2019

Zahrada prozatím není přihlášena.

Přírodní zahrada ORNIS

otevřeno po celý rok
sobota:
prohlídka s průvodcem v 10 a ve 14 hodin
neděle:
prohlídka s průvodcem v 10 a ve 14 hodin

Dopravní spojení:
vlakem zastávka Přerov, pak pěšky 20 minut nebo autobusem na zastávku Střední zemědělská škola (+ asi 10 minut pěšky parkem Michalov) nebo na zastávku Trávník (pak pěšky asi 10 minut kolem tenisových kurtů a přes řeku Bečvu)

parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Přerov, Olomoucký kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Bezručova 10, 75002 Přerov
kontaktní osoba:
Jana Kosturová
e-mail:
oficiální web:

Popis

Přírodní zahrada ORNIS je výukovým a odpočinkovým areálem přírodovědného oddělení přerovského muzea, zaměřeného na ornitologii - ORNIS. Najdete v ní záhon s bylinkami, výsadby různých druhů stromů a keřů, které jsou užitečné pro ptáky. V pergole porostlé popínavými rostinami se představují různé druhy krmítek a ptačích budek, domečků pro hmyz. Můžete si v ní prohlédnout voliéry s trvale handicapovanými ptáky ze záchranné stanice, kterou ORNIS provozuje. Zahrada se nachází v blízkosti řeky Bečvy, její součástí je kus lužního lesíku, kterým můžete projít okolo jezírka a prozkoumat cestou vše živé, co potkáte. Odpočinout si můžete v zákoutí se stolečkem z kmene místního stoletého dubu nebo si opéct špekáček v kamenném ohništi. Zahrada byla zakládána na počátku minulého století, v době, kdy v jejím sousedství budovalo město Přerov park Michalov, kulturní památku, do které je to ze zahrady ORNIS pár desítek kroků. I v ORNIS proto najdete některé zajímavé zahradnické dřeviny.

Doprovodné akce

Po oba dny provede zahradou v 10 a ve 14 hodin průvodce a seznámí návštěvníky s historií zahrady (nevyjímaje blízkou budoucnost), ukáže na ní principy přírodní zahrady a představí některé rostlinné a živočišné obyvatele.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM