12.-13. června 2021

Zahrada u malíře

otevřeno pouze v sezóně

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
11:00, 13:00, 15.00
neděle:
11:00, 13:00, 15.00

Dopravní spojení:
Vlastním automobilem (parkování na návsi u autobusové zastávky), autobusem - trasa Klatovy - Plánice.


Další informace:
vhodné s dětmi
WC
občerstvení
obchod
lokalita:
Klatovy, Plzeňský kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Myslovice 16, 339 01 Klatovy
kontaktní osoba:
Věra Dvořáková
e-mail:
oficiální web:

Popis

Venkovská zahrada u rodinného domu (část bývalého panského dvora). Dělí se na dva pozemky – na prvním je okrasná předzahrádka s množstvím trvalek, jezírkem a dešťovým záhonem. Na druhém pozemku za domem je užitková zahrada s ovocnými stromy, keři, lučním porostem, zeleninovou zahrádkou a chovem drobné drůbeže. Postupně zde vznikají menší terasy a suché zídky z místního kamene, na pozemku se dbá na zachytávání dešťové vody. Protože obě části zahrady jsou od sebe oddělené a musí se obcházet několik budov, komentované prohlídky začínají vždy v předzahrádce v 11, 13 a v 15 hodin. Rodinný dům je rodným domem malíře Františka Bureše, který působil v Národním divadle v Praze. Odtud plyne název zahrady, která zatím jediná v Plzeňském kraji vlastní certifikát „Ukázková přírodní zahrada.“

Doprovodné akce

Prodej vlastních bylinných výrobků, přebytků sazenic a domácího občerstvení. V případě pěkného počasí bude výstava obrazů mladé malířky a zahradní knihovna. Pro děti je připravena trampolína, domeček, pískoviště, malířský ateliér a tvořivý koutek.
Případné změny nebo doplnění programu naleznete před akcí na internetových stránkách zahrady.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM