8.-9. června 2019

Muzeum Říčany

otevřeno po celý rok
neděle:
14:00-17:00
vstupné:
Vstupné Vodní hry a dešťové zahrádky: 80Kč, 40 Kč dítě, 200 Kč rodinné – zahrnuje i vstup na výstavu Živá Amazonie, vstupné na V Kč

Dopravní spojení:

lokalita:
Říčany, Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Rýdlova 271/14, Říčany
kontaktní osoba:
Edita Ježková
e-mail:
oficiální web:

Popis

Na zahradě můžete s dětmi posvačit a prohlédnout si expozici. Je zde umístěna voliéra, vyvýšené výukové záhony, ukázkové kompostéry a velký hmyzí hotel. Děti si mohou vyzkoušet, jak vidí různí živočichové nebo jak se chová voda v krajině, a navštívit obrovské ptačí hnízdo. Cílem venkovní expozice v muzejní zahradě je vytváření pozitivního vztahu k zahradám jako k ostrovům přírody ve městech. Je to místo pro dobrodružství i relaxaci, pro trávení volného času. Představujeme zahradu pro život člověka i jiné organizmy. Expozice je zpřístupněna v otevírací době veřejnosti zdarma přes pokladnu muzea, probíhají zde doprovodné aktivity k výstavám a programy pro školy.

Doprovodné akce

V neděli bude probíhat program Vodní hry a dešťové zahrádky a Výměnný bazar rostlin. Pro děti budou připravené hravé aktivity s vodou, pro dospělé možnost seznámit se s hospodařením v dešťovou vodou v zahradě a příkladem dešťové zahrádky v muzejní zahradě. Na výměnném bazaru rostlin bude možné vyměnit přebytky ze své zahrádky. * Vstupné Vodní hry a dešťové zahrádky: 80Kč, 40 Kč dítě, 200 Kč rodinné – zahrnuje i vstup na výstavu Živá Amazonie, vstupné na Výměnný bazar rostlin:30KčVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM