12.-13. června 2021

Klášterní zahrada ve Vrchlabí

otevřeno po celý rok

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
9:00 - 15:00

Dopravní spojení:
vlakem do žel. st. Vrchlabí; autobusem do zast. Vrchlabí, nám.


Další informace:
parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vstup se psem
vhodné s dětmi
WC
lokalita:
Vrchlabí, Kralovehradecký kraj, Česká republika
typ objektu:
farní, klášterní zahrada
adresa:
Husova 213, 543 01 Vrchlabí
kontaktní osoba:
Jakub Fišera
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahrada, spojující někdejší augustiniánský klášter ve Vrchlabí (dnešní Krkonošské muzeum Správy KRNAP) a vrchlabský zámecký park, byla rekonstruována v souladu s jednoduchým rastrovým členěním záhonů, které v klášterních zahradách přetrvávalo až do období baroka. Významnou součástí zahrady je i sad starých a krajových odrůd ovocných dřevin. Klášterní zahrada i zámecký park jsou volně otevřeny veřejnosti, v rámci sobotního programu budou mít návštěvníci možnost nahlédnout i do nepřístupné části, genetické banky ohrožených druhů rostlin Krkonoš či záchranné stanice pro poraněná divoká zvířata.

Doprovodné akce

Komentované prohlídky zámeckého parku či záchranné stanice pro poraněná divoká zvířata. Přednáška o vysokohorské květeně, jejím prostředí a exkurze do obnovené genobanky vedená botanikem Správy KRNAP Vojtěchem Zavadilem. V klášterním sadu bude připravena ovocnářská poradna s vzácným hostem, prof. Dr. Ing. Borisem Krškou z VŠÚO Holovousy. V průběhu dne dojde dále např. na ukázku práce s kosou, představení práce arboristy a aktivit Okrašlovacího spolku z Vrchlabí. Zahradu navštíví i Krkonošská kozí farma se svými produkty i čtyřnohými svěřenci. Pro rodiny s dětmi bude připraven dětský koutek a naučné hry. Zahájení sobotní akce bude zpestřeno otevřením výstavy malíře Jaroslava Turka a fotografa Pavla Hösla přibližující nejmohutnější stromy ČR.

Přesný program naleznete na našich webových stránkách a facebooku.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM