12.-13. června 2021

Bylinková zahrada svaté Hildegardy

otevřeno po celý rok

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
12.6. 2021- 9:00 - 18:00
neděle:
13.6. 2021 - 9:00 - 18:00

Dopravní spojení:
GPS: 48°54‘7.908“N, 16°56‘47.644“E


Další informace:
parkoviště pro auta
vhodné pro vozíčkáře
vhodné s dětmi
WC
občerstvení
obchod
lokalita:
Čejkovice , Jihomoravský kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Příhon 943, Čejkovice u Hodonína
kontaktní osoba:
Sonnentor s.r.o
e-mail:
oficiální web:

Popis

Inspirací pro vznik zahrady byla abatyše Hildegarda, která byla jedna z nejvýznamnějších žen pozdního středověku a již tehdy měla vizionářský názor na zdravý způsob života. Zahrada je členěna do několika zajímavých částí. Tvoří ji zahrada okrasná, odpočinková zóna a dětský naučný koutek. V okrasné zahradě s odpočinkovou zónou naleznete širokou škálu bylin a okrasných rostlin, které zpříjemní nejen vaši procházku zahradou, ale i posezení na bezbariérové terase se zastíněním či na lavičkách. Součástí je i samoobslužný zdroj pitné vody v provedení čajové konvičky. V dětském naučném koutku se nejen děti seznámí s bylinkami a jejich použitím prostřednictvím tematických záhonů nebo hracích panelů. Prostor pro odpočinek a relaxaci zde naleznou lidé všech věkových kategorií. Zahrada sv. Hildegardy získala v roce 2013 plaketu Přírodní zahrady.

Doprovodné akce

• komentovaná prohlídka Bylinkové zahrady sv. Hildegardy po oba dva dny vždy v celou hodinu zdarma
• možnost posedět v krásném prostředí čajového salonu s terasou Čas na čaj, vychutnat si skvělou kávu, čaj nebo limonádu, zmrzlinu a sladké dobroty z naší cukrárny
• rozhlédnout se do malebného okolí Čejkovic z Vyhlídky na výsluní, odkud spatříte i naši extenzivní střešní zahradu osázenou sukulenty, jako jsou netřesk a rozchodníkVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM