8.-9. června 2019

Ukázková přírodní zahrada Zahrada Inspirace

sobota:
v 10:00 a ve 14:00

Dopravní spojení:
Na kole nás najdete u cyklostezky 0093 z Bystřice do Votic. Pojedete-li autem, nastavte si souřadnice 49.6964239N, 14.6988064E

lokalita:
Ouběnice, Bystřice, Středočeský kraj, Česká republika
typ objektu:
přírodní zahrada
adresa:
Ouběnice, Bystřice
kontaktní osoba:
Miloš Gallovič
e-mail:
oficiální web:

Popis

První přírodní zahrada ve Středočeském kraji patří k Ukázkovému permakulturnímu projektu. Majitelé usilují o to být z větší části potravinově soběstační a proto je zahrada zaměřena především jako produkční. Na terasovité zahradě pěstují na vyvýšených záhonech bylinky, zeleninu, luštěniny, brambory, starou odrůdu žita a jedlé květiny. Dále je zde řada ovocných stromů a velké množsví keřů. Je zde jedno větší a jedno menší přírodní jezírko a povrchové studny. Na zahradě hnízdí množství ptáků kromě jiného i divoké kachny. Dále jsou zde slepýši, užovky, ještěrky, ropuchy, rosničky, vážky, divoké včely a další. Zahrada přiléhá k selskému stavení z roku 1796 rekonstruovaném v přírodním duchu – rákosová střecha, špaletová okna, uvnitř hliněné omítky.***Popisky k fotkám: 1.Selské stavení rekonstruované v přírodním duchu * 2. hl. bylinková terasa * 3. zeleninová terasa * 4. terasa zaměřená na základní potraviny (tykve, fazole, hrách, brambory) * 5. Žitné políčko (historická odrůda)

Doprovodné akce

Komentovaná prohlídka 8.6 od 10:00 a od 14:00 a tradiční ochutnávka.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM