12.-13. června 2021

Zahrada galerie Scarabeus

otevřeno pouze v sezóně

Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
pátek:
14 -19 hod. KONCERT ZAČÍNÁ V 18.00, v případě nepříznivého počasí se konat nebude
sobota:
10-18 hod.
neděle:
10-18 hod.

Dopravní spojení:
Stanice tramvaje Sparta, linky 1, 8, 12, 25, 26. Podél stadionu Sparta cca. 150 m směrem k ulici Korunovační.


Další informace:
WC
občerstvení
obchod
lokalita:
Praha, Praha kraj, Česká republika
typ objektu:
soukromá zahrada
adresa:
Jana Zajíce 7 (tramvajová zastávka Sparta, z metra Hradčanská jednu stanici linkou 1, 8, 25, 26) nebo linkou č. 12 z Klárova
kontaktní osoba:
PhDr. Kateřina Ebelová, PhD. - muzeum, galerie a zahrada
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahradu založila na původně asfaltové silnici obklopené náletovou zelení výtvarnice a galeristka Kateřina Ebelová. Během dvaceti let se nehostinný prostor stal přírodní zahradou ve které je instalována Naučná stezka - příroda a umění na počest ornitologa a hrdiny Veleslava Wahla s panely věnované zdejší floře a fauně. Pražskému ptactvu je věnováno několik panelů s ilustracemi Jana Hoška. Zahrada je využívaná také pro kulturní akce, návštěvníci uvidí keramické sochy Igora Hlavinky a díla dalších autorů. Žijí zde také kachničky mandarínské a karolínské i hrdličky chechtavé, proto prosíme vstup bez psů a nerušení hnízdících kachen. Zahrada Galerie Scarabeus je NEDÍLNOU součástí prohlídky Muzea kávy Alchymista a Galerie Scarabeus s expozicí loutek a rodinných loutkových divadel. Pro návštěvníky Víkendu otevřených zahrad platí zvýhodněné vstupné: dospělí 50 Kč, děti 3-10 let a senioři nad 65 let 30 Kč, děti do 3 let zdarma.

Doprovodné akce

V pátek Ukázky barokní a renesanční hudby BASFIFA
Komorní soubor Basfifa byl založen v roce 1982 v tehdejší Lidové škole umění v Praze 3 českým hudebním pedagogem Lubomírem Novákem. Po jeho odchodu do důchodu převzala dirigentskou taktovku Kateřina Maňasová.

KONCERT ZAČÍNÁ V 18.00, v případě nepříznivého počasí se konat nebudeVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM