8.-9. června 2019

Zahrada galerie Scarabeus

otevřeno po celý rok
sobota:
10:30 - 21:30
neděle:
10:30 - 21:30

Dopravní spojení:
Stanice tramvaje Sparta, pak 5 minut pěší chůze

WC
občerstvení
lokalita:
Praha, Praha kraj, Česká republika
typ objektu:
soukromá zahrada
adresa:
Jana Zajíce 7 (tramvajová zastávka Sparta, z metra Hradčanská jednu stanici linkou 1, 8, 25, 26) nebo linkou č. 12 z Klárova
kontaktní osoba:
PhDr. Kateřina Ebelová, Ph.D; - galerie a muzeum Mgr. Patricie Ebelová - kavárna, cukrárna
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahradu založila před dvaceti lety výtvarnice a galeristka PhDr. Kateřina Ebelová ve vnitrobloku, na místě tří sloučených pozemků činžovních domů. Původně zde byla asfaltová silnice, jedna hruška a dvě lípy zarostlé bezinkami a kopřivami. Dnes se zde nachází vzrostlá zahrada s koniferami, okrasnými dřevinami, růžemi, trvalkami a letničkami. Fasády okolních domů jsou porostlé popínavými rostlinami až do výšky 6 patra. Zahrada má specifické mikroklima, neboť je chráněná okolními domy. V jezírku jsou okrasné rybky a lekníny, děti potěší králík Karlička, morče, papoušek žako a černý kocour...Kdo navštíví alchymistickou zahradu na Letenském Montmartru, tak by neměl opomenout navštívit sousedící Muzeum kávy Alchymista a také Galerii Scarabeus, kde je instalována stálá expozice historických loutek a rodinných loutkových divadel, pro potěchu všech generací. UPOZORNĚNÍ: Na zahradě momentálně hnízdí dva páry okrasných kachen mandarínských a karolínských, proto prosíme návštěvníky, aby přišli bez psů nebo je nechali uvázané mimo zahradu a také tiché chování, především dětí.

Doprovodné akce

Informační tabule o historii, osázení zahrady a proměny vzhledu během 4 ročních období... Možnost navštívit Muzeum kávy Alchymista a Galerii Scarabeus. Vstupné do muzea a galerie je jednotné (studenti a senioři 40 Kč, ostatní 80 Kč, děti do 6 let zdarma). 9.6 14 hod. komentovaná prohlídka vnitroblokové zahrady Alchymista s její zakladatelkou, poté prohlídka Muzea kávy Alchymista a Galerie Scarabeus – historické loutky a rodinná divadlaVíkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM