12.-13. června 2021

Zahrada se v letošním roce neúčastní.

2019 ne_Zahrádkářská kolonie Barrandov


Otevřeno během víkendu otevřených zahrad:
sobota:
ve 13, 15, 17 hod

Dopravní spojení:
Tram č. 5,12,20 - zastávka Geologická, bus č. 170 - zastávka Geologická, bus č. 105 - zastávka Geologická, bus č. 230 zastávka Slavinského


Další informace:
parkoviště pro auta
vhodné s dětmi
lokalita:
Praha 5, Praha kraj, Česká republika
typ objektu:
soukromá zahrada
adresa:
Devonská 999/1, 152 00 Praha 5
kontaktní osoba:
Vladimíra Zezulová
e-mail:
oficiální web:

Popis

Zahrádkářská kolonie Barrandov (dále jen ZK) je jednou z nejstarších ZK v Praze, jejíž vznik se datuje do roku 1958, kdy přičiněním party nadšenců došlo k vybudování fungující zahrádkářské osady, která ve své podobě existuje dodnes. Kromě radosti z vlastnoručně vypěstované zeleniny a ovoce plní ZK přirozeným způsobem a bez jakýchkoli nákladů na údržbu pro městskou část či město funkci městské zeleně, když pro obyvatele okolních domů představuje benefit v podobě dostatečných klidových a relaxačních zón. Opomenout bychom neměli ani funkci socializační, neboť ZK jsou již tradičně místem setkávání více generací a různých sociálních skupin. V neposlední řadě je ZK útočištěm pro zvěř a rostliny, z nichž mnohé jsou chráněné, jak také potvrdil provedený biologicky - ekologický průzkum v části ZK v roce 2016, který lokalitu charakterizoval jako zásadní zdroj biodiverzity a genetického potenciálu pro blízké chráněné Prokopské údolí.

Doprovodné akce

Formou komentovaných prohlídek ve 13 hod, 15 hod a 17 hod Vás provedeme křížem, krážem po osadě, seznámíme s jejím fungováním, ale i jejími současnými problémy. Pro žíznivé duše bude zajištěno malé občerstevení (pivo, limo). Sraz na prohlídku je u vstupní brány do osady, v blízkosti objektu Devonská 999/1.Víkend otevřených zahrad: www.vikendotevrenychzahrad.cz 2012-17 © Všechna práva vyhrazena.
webdesign by SYNAPSE5.COM